راهداري و حمل و نقل جاده اي در مسير خدمت به هموطنان و توسعه اقتصادي -اجتماعي كشور توقف ندارد

به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي مهندس داود کشاورزیان، معاون وزیر راه و شهرسازي  و رییس  اين سازمان  در این مراسم با تاكيد بر خدمات ارائه شده در بخش راهداري و حمل و نقل جاده اي به هموطنان و نقش مهم آن در كشور اظهار داشت : مطابق تقسیم کاری که در سطح ملی انجام شده، نگهداری راههای شریانی از منابع ملی و نگهداری راههای غیر شریانی از محل منابع استانی می بایست تامین گردد که متاسفانه بدلیل کمبود اعتبارات عمرانی ،تکلیفی که برای نگهداری راههای غیر شریانی که به اعتقاد بنده بیش از نیمی از اعتبارات مورد نیاز را دربرخواهد گرفت، از عهده استانها خارج است که باید در این راستا فکر وتصمیم جدیدی اتخاذ شود.

رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای با اشاره به  وجود تنگناهای اعتباری در سطح ملی افزود: ما معتقدیم که امر نگهداری راهها یک امر جاری و مستمر است و در راستاي ارتقاء ایمنی سفر هاي کاربران جاده ای  مي باشد و چنانچه در نگهداری راهها کوتاهی شود يقينا" ایمنی تردد به خطر می افتد.

وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری از اتخاذ یک تصمیم جدی برای تامین اعتبار مورد نیاز نگهداری راه از سوی دولت گفت: وضع عوارض در تمامي جوامع يك الگوی شناخته شده ای است که  از آن استفاده می شود و با وضع عوارض بر سوخت، ، عوارض بر خودرو یا ترکیبی از این دو اعتبار مورد نیاز نگهداری از راهها  را به عنوان سرمايه مهم ملي به موقع تامین خواهد نمود تا این حوزه دستخوش نوسانات اعتبارات عمرانی نشود.

مهندس كشاورزيان در ادامه ضمن تصريح  بر نقش موثر اجرای به موقع خط کشی ها، رسيگي به علائم عمودي و تابلوها ، همچنين ،شانه هاي  خاکی بعلاوه ،بحث تقاطعها،دوربرگردانها واصلاح شیب  شیروانی راهها و موضوعاتي از اين دست در ایمنی راهها  خاطر نشان كرد : در بخش  راهداري و نگهداری راهها اولویت اول ایمنی است که اگر در امر ایمنی کوتاهی شود مسئولیت کیفری آن متوجه مدیر کل و مدیران شهرستانهاست که تاکید میکنم كمافي سابق لازم است،  عنایت جدی به مساله ایمنی راهها داشته باشید.

وي با اشاره به این نکته که در سطح ملی پروژه های متعددی در موضوع معطوف به ITS  و ارتقاء ایمنی راهها در دست اقدام است افزود: در بحث تخلف سرعت سامانه سپهتن در ناوگان اتوبوس شروع شده که انشاءا... در آینده همه ی ناوگان عمومی را تحت پوشش قرار خواهد داد تا رفتار رانندگان و ناوگان را تحت کنترل داشته باشیم.

ایشان در ادامه ،خاطر نشان نمود: استان گیلان با وجود بندر و پایانه ی مرزی یکی از استانهای مهم حمل و نقلی کشور چه در حوزه کالا وچه در حوزه مسافر محسوب می شود.

رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای با اشاره به روند کاهشی میزان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر بخاطر روند افزایشی استفاده از خودروهای شخصی و علاقه مندی مردم به سفرهای خانوادگی گفت: سیاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده اي  در حوزه حمل و نقل مسافر بحث ارتقاء کیفیت از طریق برند سازی است که دستورالعمل آن ابلاغ شده است.در حال حاضر حدود ٢٤٠٠ تا ٢٥٠٠  شرکت حمل و نقل مسافر در قالب شخصیت حقوقی مستقل در سطح کشور وجود دارد که هر کدام بصورت مجزا مشغول فعالیت هستند و اين براي هموطنان جهت انتخاب شركتي براي سفري مطمئن و راحت دشوار است لذا ،سیاست سازمان این است که این تعداد شرکت در قالب ٣٠ تا ٤٠  برند ساماندهی و مدیریت شوند.

مهندس کشاورزیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود بیش از ٤٠  هزار ناوگان حمل و نقل کالا درسطح کشور با عمر بالای ٤٠  سال افزود: در بخش حمل و نقل کالا نيز  سیاست سازمان بحث نوسازی ناوگان است که در کنار پیگیری موضوع تسهیلات در آینده ی نزدیک محدودیتهایی را نیز برای تردد ناوگان فرسوده اجرا خواهیم شد . 

براساس اين گزارش شعبانپور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري نيز طي سخناني وضعيت عمراني و راهداري استان راتشريح و خواستار توجه بيشتر به اين حوزه در استان  در سطح ملي شد .

گفتني است ناصر آل محمدي مدير كل سابق راهداري و حمل و نقل جاده اي استان در ابتداي اين مراسم گزارش كاملي از دوران مديريت خود در استان گزارش و توفيقات حاصل شده  در بخش را مرهون تلاش و فعاليت گروهي برشمرد .

همچنين محمد رضا نازك كار مدير كل جديد نيز  طي سخناني برنامه هاي خود را جهت ادامه  فعاليت ها و اهداف راهداري و حمل و نقل جاده اي  ارائه داشت .

اين گزارش مي افزايد در اين مراسم كه معاون راهداري ، مدير كل دفتر رياست  سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي  همچنين مدير كل راه و شهرسازي  و مديران شوراي حمل و نقل استان  ، مسئولين تشكلهاي صنفي حضور داشتند ، مهندس كشاورزيان با اهدا يك جلد كلام الله مجيد و لوح تقدير  از خدمات آل محمدي  قدرداني و حكم انتصاب نازك كار را به وي ابلاغ  نمود .
 

تخصیص ٥٠٠  میلیارد ریال برای نگهداری جاده های استان  گیلان

 معاون وزیرراه و شهرسازي  و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  در سفر  به استان گيلان با استاندار اين استان ديدار و گفتگو كرد.

وي در اين ديدار با تاكيد بر برنامه هاي توسعه و تجهيز ماشين آلات راهداري در سال جاري و آتي ،  اظهار داشت : برای سال ٩٦  اعتباری بالغ بر ٥٠٠  میلیارد ریال برای نگهداری جاده های استان گیلان توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور منظور شده است .

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:خوشبختانه در روزهای آتی در بیش از ٢٠ استان کشور شاهد بارش برف و باران و رحمت الهی خواهیم بود كه بخش راهداري كشور كه از ١٥ آذر در طرح زمستاني آماده باش بوده اند ، همچنان فعال مشغول خدمت رساني مي باشند .

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ضمن اشاره به آمادگی همکاران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سراسر کشور افزود: همکاران ادارات کل راهداری وحمل و نقل جاده ای در سطح کشور با استعدادی بالغ بر ١٢ هزار نفر نیروی انسانی، ٩  هزار دستگاه انواع ماشین آلات نگهداری راه در ٧٧٠  راهدارخانه ثابت و موقت اسقرار داشته و در قالب   ١٧٠٠  اکیپ گشت راهداری آمادگی کامل برای انجام خدمات لازم و حفظ ایمنی مسافران جاده اي کشور را دارند.

وی ضمن تاکید بر عدم تردد و سفرهاي غیر ضرور از سوي هموطنان در زمان و  شرايط خاص جوي ،خاطر نشان نمود: رانندگان در صورت لزوم به تردد حتما شرایط لازم و ایمن را رعایت کرده و از زنجیر چرخ و سایر ملزومات سفر استفاده کنند و سوخت کافی نیز برای وسیله نقلیه تامین شود.

دكتر نجفي استاندار استان گيلان نيز در اين ديدار از تلاش هاي انجام يافته در بخش راهداري و حمل و نقل جاده اي تقدير و همكاري و تعامل بيشتر اين حوزه را خواستار شد .​

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت راه پیما پارسیان می باشد.